Майстер показав як правильно спилювати дерево. Відео

Власники приватних будинків дуже знайомі з ситуацією, коли треба спиляти одне або кілька дерев. На допомогу прийде, звичайно, бензо- або електрична пила. Адже такий пристрій безумовно справиться із завданням швидше, ніж сокира, чи ручна пилка. 

 Сергій Щуліпенко, який ось вже кілька років працює в Холминському лісництві на Чернігівщині, добре знає, як треба спилювати дерева. А щоб вийшло все, як слід, необхідно ретельно до цього процесу підготуватися, адже підготовка до видалення дерева — один із важливих процесів.

Майстер із Холмів вважає, що перш, ніж видалити дерево, потрібно спочатку перевірити територію навколо. Чи зможе це дерево своїм падінням пошкодити щось. Добре, аби був ще хтось і на відстані ретельно дивився, щоб ніхто з інших людей не потрапив на територію падіння дерева. Місце падіння дерева обирає сам майстер. «Куди пильщик захоче, спланує, в те місце дерево і впаде», — переконує нас Сергій.

Після перевірки дерева слід подбати про випробування інструменту. Пила і сокира повинні бути добре заточені, у бензопили — добре заточений та відповідним чином натягнутий ланцюг. «Обов`язково треба звертати увагу на вітер, так як він може змінити траєкторію падіння, — додає досвідчений майстер. — Слід визначити кут падіння з урахуванням погодних умов».

Незалежно від виду пилки ланцюг завжди повинен бути заточений. Це прискорить процес і запобіжить пошкодженню шини. Кожен власник інструменту зобов'язаний знати як заточити пиляльний ланцюг.

Сергій Щуліпенко наголошує особливу увагу на дотриманні правил безпеки при використанні бензо-електричної пилки. «Насамперед, ніколи не ігноруйте засобами захисту: окуляри і рукавиці повинні бути на вас постійно, це захистить від трісок і пошкоджень рук, — зазначає майстер. — Варто одягнути на голову каску, незалежно від того, чи є головний убор чи ні».

Бензопилу (електричну пилку) треба тримати двома руками і охоплювати рукоятку всіма пальцями. «Спина завжди повинна бути рівною, а якщо вам необхідно нагнутися — зігніть коліна. Не варто пересуватися з працюючою пилою — це небезпечно», — наголошує Сергій Щуліпенко.

А взагалі, у лісовій галузі Сергій Щуліпенко — з 1996 року  і вже двадцять років поспіль бере участь у різних «лісових» суперництвах. Вісім разів представляв Чернігівську область на Всеукраїнських змаганнях.

Цьогоріч на обласних змаганнях звалювальників лісу, які відбулися поблизу Семенівки, він зайняв перше місце. Тож незабаром  представлятиме Чернігівщину на Всеукраїнському конкурсі.

Майстер-клас від Сергія Щуліпенка:

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?